Etkinliklerimiz

Doğa Koleji’nin Kurumumuzu Ziyareti

07 Aralık 2018 Cuma günü Doğa Koleji öğretmen ve öğrencileriyle birlikte kurumumuzu ziyarete geldiler.

 Konuk öğrenciler, bir özel eğitim kurumunu ve öğrencilerini tanımak, özel eğitimin ve özel eğitimde psikolojik destek çalışmalarının uygulamalı olarak yapılışını görmek fırsatı buldular.

Uzmanlarımızdan bilgi alan, kurumumuzu gezerek;  fiziki donanımımızdan, eğitim- öğretimimizden ve öğrencilerimizle yaptığımız uygulamalardan örnekler inceleyen konuklarımız, paylaşımlarından çok memnun kaldılar. Yetersizliği olan öğrencilerimiz de onların ilgisinden çok memnundu.

 Kurumlar arası dostluk ziyareti hem biz eğitimcilere hem de öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı. Yetersizliği olan ve olmayan öğrenciler birbirleriyle tanıştılar, kaynaştılar. Konuk öğrenciler bizlere sorular sordular. Yaşamlarındaki özel eğitimle ilgili bilgi ve deneyimleri dile getirdiler. Kurumumuzdan ayrılırken özel eğitime gereksinimi olan öğrenciler hakkında yaşam boyu sürecek farkındalık kazanmışlar ve ziyaret amacına ulaşmıştı.

 Kurumlar arası ziyaret ve mesleki işbirliği, hem öğrenciler hem de biz eğitimciler açısından çok yararlı oldu. Bu tür ziyaretlerin tekrarını ve devamını diliyoruz