T.C.

PENDİK KAYMAKAMLIĞI

ÖZEL AYDOS ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zinet ANIK NAMA
Yönetim Kurulu Başkanı
Kurucu Müdür

“Yetersizliği olan çocuklarımızın potansiyellerini ve fonksiyonel yeteneklerini geliştirerek, eğitim ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayarak, öğrencilerimizin ve ailelerinin hayatlarında pozitif değişimler yaratarak, uzman kadromuzla, çağdaş eğitim anlayışımızla, fiziki ve teknolojik donanımızla yaşam kalitelerini arttırmayı hedefliyoruz.”

Kurumumuz 2006 yılı sonunda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılmış olup;  Hafif- Orta-Ağır Düzeylerde Zihinsel Yetersizlik, Otizm, Özel Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Cerebral Palsy, Spina Bifida, Psikomotor Gerilik, Mikrosefali, Hidrosefali, Fenilketüniri, Osteopati, Fiziksel Engel,İşitme Engeli, Dil ve KonuşmaBozuklukları,İletişim ve Davranış Problemleriolan öğrencilere özel eğitim hizmeti veren bir özel eğitim kurumudur.

Eğitim - Öğretim ve Danışmanlık hizmetlerimiz; Özel Eğitim, Zihinsel Engelliler, İşitme Engelliler, Okul Öncesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor, Rehber Öğretmen, Psikolojik Danışman, Pedagog, Psikolog, Dil ve Konuşma Terapisti, Duyu Bütünleme Uzmanı, Hidroterapist ve Fizyoterapistlerden oluşan uzman kadromuzla verilmektedir.

Merkezimizde; Gelişimsel ve Psikolojik Testler,  Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık,  Psikoterapi hizmetleri bulunmaktadır. Kurumumuz Konferans Salonunda düzenlediğimiz Aile Eğitimi Seminerlerimizde engelli bireylere ve ailelerine yalnız olmadıkları duygu ve düşünceleri kazandırarak çözüm odaklı tavır ve tutumlar geliştirmeleri sağlanmaktadır.Düzenli aralıklarla Öğretmen Bilgilendirme Akademik Seminerleri düzenlenmekte, eğitim-öğretimin kalitesinin arttırılması sağlanmaktadır. Tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz servis imkanlarımızdan yararlanmaktadır.

Amacımız, özel eğitim gerektiren öğrencilerimizin; ilgi, istek, yeterlilik ve yetenekleri doğrultusunda ve ölçüsünde yaşam becerilerini geliştirmek, öğrenme gereksinimlerini karşılamak, bu yolla topluma uyumlarını sağlamak ve özel eğitim alanında uluslararası kalite standartlarına ulaşmaktır.

Özel Aydos Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizde; eğitimde bir tek ferdi kaybetmeden topluma kazandırmak, ailevi ve sosyal hayatlarında pozitif farklılık yaratarak yaşam kalitelerini arttırmak bakımından vermiş olduğumuz eğitim öğretim hizmetlerimiz, engelli bireylerimiz ve ailelerimiz adına büyük önem taşımaktadır.

                                                                                                          Saygılarımla     
                                                                                                    Zinet ANIK NAMA